וול סטריט

מניית AMD: דוח Q3 2026, תחזית Q4, שבבי AI והסיכונים

Data Center ממשיך לצמוח במהירות, אבל AMD צריכה להוכיח שהמערכות החדשות מתורגמות לנתח שוק ולשיפור ברווחיות.

הכתבה נכתבה בסיוע כלי בינה מלאכותית ועברה עריכה אנושית.
פרסומת

מניית AMD (Advanced Micro Devices, סימול AMD) היא מניה של יצרנית מעבדים ומאיצי בינה מלאכותית אמריקנית. החברה כבר מזמן אינה רק "המתחרה של אינטל": ברבעון השלישי של 2026 כ־63% מהכנסותיה הגיעו ממרכזי נתונים, והיא מנסה לבסס את עצמה כחלופה רחבה ל-Nvidia בשוק תשתיות ה-AI. במקביל היא ממשיכה למכור מעבדי Ryzen למחשבים, שבבי EPYC לשרתים, כרטיסי Radeon ומוצרי Embedded. זהו המדריך המתעדכן של בָּעוֹלָם ל-AMD, לעסק שלה, למועד הדוחות ולגורמים שמשפיעים על המניה.

מהדורת הערב של בָּעוֹלָם5 הכתבות שחשוב לקרוא, בכל ערב ב-21:00

עודכן לאחרונה: 4 בנובמבר 2026 | דוח Q3, תחזית Q4, צמיחה במרכזי נתונים ומעקב אחרי עסקאות AI.

כרטיס חברה

  • שם: Advanced Micro Devices
  • סימול: AMD
  • בורסה: Nasdaq
  • נוסדה: 1969
  • מנכ"לית ויו"ר: ד"ר ליסה סו
  • מטה: סנטה קלרה, קליפורניה
  • תחומים מרכזיים: מרכזי נתונים, AI, מעבדים, גרפיקה, גיימינג ומחשוב Embedded

דוח AMD לרבעון השלישי של 2026: מרכזי הנתונים דוחפים לשיא חדש

3 בנובמבר 2026: AMD דיווחה על הכנסות שיא של 13.377 מיליארד דולר, עלייה של 45% לעומת הרבעון המקביל ב־2025 ו־16% לעומת הרבעון השני. הרווח הנקי המדווח לפי GAAP הסתכם ב־2.428 מיליארד דולר, או 1.46 דולר למניה, לעומת 0.75 דולר אשתקד. הרווח המתואם (Non-GAAP) הגיע ל־2.09 דולר למניה, לעומת 1.20 דולר. ההבחנה חשובה: הנתון המתואם אינו זהה לרווח המדווח וכולל התאמות חשבונאיות.

מנוע הצמיחה היה Data Center, שהכנסותיו הגיעו לשיא של 8.5 מיליארד דולר, עלייה של 97% בתוך שנה, בעיקר בזכות מעבדי EPYC ומאיצי Instinct MI450. התחום אחראי כיום לכ־63% מהמחזור; לכן האטה בהזמנות ציוד למרכזי נתונים תהיה משמעותית במיוחד. מנגד, הכנסות Client and Gaming ירדו ב־8% לכ־3.7 מיליארד דולר: פעילות המחשבים האישיים צמחה ב־7% לכ־2.9 מיליארד, אך הכנסות הגיימינג ירדו ב־40% ל־773 מיליון. Embedded צמח ב־29% לכ־1.1 מיליארד דולר. כך נוצר פער ברור בין צמיחת תשתיות AI לבין חולשה בחלקים הצרכניים.

שיעור הרווח הגולמי המדווח עמד על 54% והמתואם על 56%; הרווח התפעולי המדווח הגיע לכ־2.832 מיליארד דולר. AMD מתכננת להגדיל את היקפי הייצור של מערכות Helios ומעבדי Venice, אך חוזים, יעדי פריסה והצהרות הנהלה אינם שקולים למכירות עתידיות מובטחות. עסקאות AI עשויות לכלול כתבי אופציה, התחייבויות וחשבונאות מורכבת, ולכן יש לקרוא גם את הביאורים לדוח.

תחזית AMD לרבעון הרביעי של 2026

החברה צופה הכנסות של כ־17 מיליארד דולר, עם טווח סטייה של 3% לכל כיוון — בערך 16.49–17.51 מיליארד דולר — ושיעור רווח גולמי מתואם של כ־55%. נקודת האמצע משקפת, לפי החברה, צמיחה שנתית של כ־66% וצמיחה רבעונית של כ־27%. זו תחזית ולא תוצאה בפועל; שינויים בקצב אספקת מערכות AI, בביקוש לקוחות גדולים, במגבלות יצוא או בהוצאות הייצור עלולים לשנות אותה. מקור: הודעת תוצאות AMD ל־3 בנובמבר 2026.

תגובת השוק: פורסמו דיווחים על עלייה במניה במסחר המאוחר של 3 בנובמבר בעקבות התוצאות והתחזית. אין כאן שער נעילה חדש, מאחר שהמסחר המאוחר אינו שקול לנעילה הרשמית של יום המסחר הבא.

רקע: מהלכי AMD באוקטובר 2026

AMD רוכשת את World Labs ב־8.2 מיליארד דולר: ב־28 בספטמבר חתמה AMD על הסכם מחייב לרכישת חברת ה־AI של פרופ׳ פיי־פיי לי בעסקת מניות. World Labs מפתחת מודלים של spatial intelligence שמייצרים ומשחזרים סביבות תלת־ממדיות ומשמשים גם לרובוטיקה וסימולציה. העסקה צפויה להיסגר עד סוף 2026, בכפוף לאישורים, ולכן היא עדיין אינה עסקה שהושלמה. לאחר הסגירה פיי־פיי לי צפויה להצטרף ל־AMD כסגנית נשיא בכירה ומדענית ראשית. עבור המשקיעים, המהלך מרחיב את AMD משבבים ומערכות גם למחקר מודלים ו־physical AI — אך הוא גם כרוך בדילול, משום שהתמורה משולמת במניות. הודעת AMD · הכתבה שלנו על רכישת World Labs.

AMD Helion — לא להתבלבל עם Helios: ב־12 באוקטובר הציגה AMD תכנון Rack פתוח ל־agentic AI שמאפשר תצורות CPU בלבד או שילוב CPU/GPU. גרסת hyperscale יכולה להגיע לעד 32,768 ליבות EPYC, והחברה מתכננת זמינות עם שותפים החל מנובמבר 2026. Helion אינו מחליף את Helios: Helios מיועד בעיקר ל־frontier AI עם מאיצי Instinct בקנה מידה גדול, בעוד Helion מכוון להרצת סוכנים ולעומסי enterprise גמישים יותר. הודעת AMD על Helion.

עוד סימן להתקדמות התוכנה: ב־15 באוקטובר הודיעה AMD על תמיכה מיום ההשקה ב־Muse Spark Open של Meta על Instinct MI355X ו־MI350X באמצעות ROCm ו־vLLM. זה לא מוכיח ש־ROCm סגרה את הפער מול CUDA, אבל הוא מראה שהחברה משקיעה בזמינות מהירה של מודלים חדשים — נקודה חשובה ללקוחות שרוצים חלופה ל־Nvidia. AMD Developer.

פריסה מסחרית באירופה: חברת הענן הצרפתית Scaleway הודיעה ב־13 באוקטובר על הקמת מחשב־על AI בשבדיה המבוסס על מאיצי AMD Instinct MI355X. לפי Reuters, זה יהיה מחשב־העל המסחרי הראשון באירופה המבוסס על AMD, והוא מיועד לסטארט־אפים ולחברות AI ברחבי היבשת. המהלך אינו משנה לבדו את היקף ההכנסות של AMD, אך הוא מספק הוכחה נוספת לכך ש־Instinct ו־ROCm מצליחים להיכנס לפריסות אמיתיות מול Nvidia. Reuters.

AMD אישרה ב־6 באוקטובר כי תפרסם את דוחות הרבעון השלישי ב־3 בנובמבר 2026, לאחר המסחר. בשוק ממתינים לראות אם ההזמנות למאיצי Instinct ולמערכות Helios אכן מתורגמות להכנסות, ואם שיעור הרווחיות נשמר ככל שהפעילות מתרחבת. אישור רשמי למועד הדוח.

בחזית האנליסטים נרשמו העלאות יעדי מחיר בתחילת אוקטובר. לפי מאגר S&P Global כפי שהוא מוצג ב־Stock Analysis, סיטי העלה ב־6 באוקטובר את היעד מ־575 ל־800 דולר, מיזוהו מ־580 ל־705 דולר, וסטיפל קודם לכן ל־700 דולר. אלו יעדים של בתי השקעות מסוימים, אינם קונצנזוס ואינם הבטחה לתשואה. פירוט ההערכות והתאריכים.

5 דברים שכדאי לדעת על AMD

  • שיא הכנסות: 13.377 מיליארד דולר ברבעון השלישי, צמיחה שנתית של 45%.
  • מרכזי הנתונים מובילים: הכנסות Data Center של 8.5 מיליארד דולר, צמיחה של 97% וכ־63% מהמחזור.
  • רווחיות: 1.46 דולר למניה לפי GAAP מול 2.09 דולר מתואם — מדדים שאין להחליף ביניהם.
  • תחזית רבעון רביעי: הכנסות של כ־17 מיליארד דולר, פלוס או מינוס 3%, ושיעור רווח גולמי מתואם של 55%.
  • הסיכונים: תלות בהשקעות ענן ו־AI, Nvidia ותוכנת CUDA, שרשרת אספקה, תנאי הסכמים גדולים וחולשה בגיימינג.

מה זו AMD?

Advanced Micro Devices נוסדה ב-1969 ופעלה במשך עשרות שנים בעיקר בשוק המעבדים למחשבים אישיים ובתחרות מול אינטל. בשנים האחרונות מרכז הכובד השתנה.

ליסה סו, שמונתה למנכ"לית ב-2014, הובילה את AMD להתמקדות במחשוב עתיר ביצועים. משפחת Zen שיפרה את מעמדה במחשבים אישיים, EPYC הפכה אותה למתחרה משמעותית בשרתים, ורכישת Xilinx הרחיבה את הפעילות ל-FPGA ולמחשוב אדפטיבי.

במקביל, עליית הבינה המלאכותית יצרה שוק חדש למאיצי Instinct. ב-2026 השיקה החברה את משפחת MI400 ואת Helios – מערכת Rack מלאה שמחברת GPU, CPU, רשתות ותוכנה. המהלך הזה הרחיב את התחרות שלה מול Nvidia ממוצר בודד למערכת תשתית שלמה.

איך AMD הגיעה למעמד שלה היום?

AMD הוקמה ב־1969 בקליפורניה בידי ג׳רי סנדרס וקבוצה של מהנדסים, והפכה במשך עשורים למתחרה המרכזית של Intel בשוק מעבדי x86. ב־2009 היא הפרידה את מפעלי הייצור שלה לחברה שהפכה ל־GlobalFoundries ועברה למודל fabless. המפנה העסקי הגיע בעשור הקודם תחת המנכ״לית ליסה סו: ארכיטקטורת Zen החזירה את Ryzen ו־EPYC למרכז התחרות. רכישת Xilinx ב־2022 הרחיבה את AMD גם לשבבים אדפטיביים ומערכות משובצות, וכיום החברה מנסה לשחזר את המהלך הזה גם במאיצי AI.

איך AMD באמת עושה כסף?

AMD מדווחת כיום על שלושה מגזרים: Data Center, Client and Gaming ו-Embedded. במבט מהיר, מנועי ההכנסה הם:

  • Data Center: מעבדי EPYC, מאיצי Instinct ל-AI, רשתות Pensando ומוצרי FPGA למרכזי נתונים.
  • Client: בעיקר מעבדי Ryzen למחשבים ניידים ונייחים.
  • Gaming: כרטיסי Radeon ושבבים חצי-מותאמים לקונסולות.
  • Embedded: FPGA, מערכות על שבב ומחשוב אדפטיבי לתעשייה, תקשורת, רכב ותחומים מקצועיים.

Data Center

זהו מנוע הצמיחה המרכזי של החברה. המגזר כולל מעבדי EPYC לשרתים, מאיצי Instinct ל-AI, רכיבי רשת של Pensando ומוצרי FPGA ומחשוב אדפטיבי למרכזי נתונים.

ברבעון השני של 2026 הסתכמו הכנסות Data Center ב-6.718 מיליארד דולר, עלייה של 107% בתוך שנה. הרווח התפעולי של המגזר הגיע ל-2.103 מיליארד דולר. AMD ייחסה את הצמיחה בעיקר לביקוש ל-EPYC ולהתרחבות המכירות של Instinct MI350.

Client and Gaming

AMD איחדה את שני התחומים האלה למגזר דיווח אחד, אך ממשיכה לפרסם בנפרד את ההכנסות של כל פעילות.

Client כולל בעיקר מעבדי Ryzen למחשבים ניידים ונייחים. ברבעון השני של 2026 הגיעו ההכנסות ל-3.1 מיליארד דולר, עלייה של 23%.

Gaming כולל כרטיסי Radeon ושבבים חצי-מותאמים לקונסולות. הכנסות הפעילות ירדו ב-31% ל-779 מיליון דולר ברבעון, בעיקר בגלל ירידה בהכנסות ממוצרי semi-custom.

Embedded

המגזר כולל מעבדים, FPGA, מערכות על שבב ומוצרים אדפטיביים שמשמשים בתעשייה, תקשורת, תעופה וביטחון, רכב, ציוד רפואי ומערכות מקצועיות.

ברבעון השני של 2026 הגיעו הכנסות Embedded ל-977 מיליון דולר, עלייה של 19%.

המספרים האחרונים: AMD ברבעון השלישי של 2026

הדוח שפורסם ב־3 בנובמבר מחליף את הרבעון השני כנקודת הייחוס העדכנית. הנתונים להלן הם תוצאות מדווחות של הרבעון שהסתיים ב־26 בספטמבר, ולא תחזית:

  • הכנסות: 13.377 מיליארד דולר (+45% בשנה).
  • Data Center: כ־8.5 מיליארד דולר (+97%).
  • רווח גולמי: 54% GAAP ו־56% Non-GAAP.
  • רווח תפעולי GAAP: 2.832 מיליארד דולר.
  • רווח נקי GAAP: 2.428 מיליארד דולר; רווח מדולל למניה 1.46 דולר.
  • רווח מדולל למניה מתואם: 2.09 דולר.
  • תחזית Q4: הכנסות כ־17 מיליארד דולר ±3%, מרווח גולמי מתואם כ־55%.

לשם השוואה, ברבעון השני של 2026 הגיעו ההכנסות ל־11.536 מיליארד דולר והרווח המדווח למניה ל־1.38 דולר. דוח Q3 הרשמי.

2025 כבר הייתה שנת שיא

AMD סיימה את 2025 עם הכנסות של 34.6 מיליארד דולר, עלייה של 34%. הרווח הנקי הגיע ל-4.3 מיליארד דולר, לעומת 1.6 מיליארד דולר שנה קודם.

  • Data Center: 16.6 מיליארד דולר
  • Client and Gaming: 14.6 מיליארד דולר
  • Embedded: 3.45 מיליארד דולר

בתוך Client and Gaming, פעילות ה-Client הכניסה 10.64 מיליארד דולר ו-Gaming כ-3.91 מיליארד דולר.

למה AI הפך לסיפור המרכזי של AMD?

היקף ההוצאה על תשתיות AI גדול בהרבה מהשווקים שבהם AMD התחרתה בעבר. חברות ענן ומעבדות AI בונות מרכזי נתונים בקנה מידה עצום, וכל מערכת כזאת זקוקה לא רק ל-GPU אלא גם ל-CPU, רשתות, תוכנה וזיכרון.

AMD כבר הייתה ספקית חשובה של CPU לשרתים באמצעות EPYC. כעת היא מנסה לקבל חלק גדול יותר מאותה הוצאה באמצעות מאיצי Instinct ומערכות Helios.

במקום להיות ספקית של רכיב אחד, AMD רוצה למכור יותר שכבות של התשתית: CPU, GPU, רשתות ותוכנה. זו גם הסיבה לרכישות כמו Pensando ו-Xilinx ולהשקעה ב-ROCm.

מה הם AMD Instinct?

Instinct הוא המותג של AMD למאיצים שמיועדים ל-AI ולמחשוב עתיר ביצועים.

MI300 הכניסה את החברה לשוק AI בהיקף משמעותי יותר, MI350 הרחיבה את הפעילות ב-2025 וב-2026, וביולי 2026 הציגה AMD את משפחת MI400, כולל MI455X לאימון ולהפעלת מודלים גדולים ו-MI430X ל-HPC ול-AI ריבוני.

הביצועים עצמם חשובים, אבל למשקיעים חשוב לא פחות לראות כמה לקוחות עוברים מפיילוטים לפריסות מסחריות גדולות וכמה מהר הפריסות האלה הופכות להכנסות.

מה זו Helios?

Helios היא מערכת Rack מלאה של AMD. היא משלבת מאיצי Instinct, מעבדי EPYC, רשתות Pensando ותוכנת ROCm במערכת אחת שמיועדת למרכזי AI גדולים.

AMD הציגה את Helios ביולי 2026 ומסרה שהמערכות נמצאות בייצור. החברה רשמה בין המשתמשים והשותפים המתכננים פריסות את OpenAI, Anthropic, Meta, Microsoft, Oracle, HUMAIN, Tensorwave, Vultr ואחרים.

המעבר למערכות Rack חשוב משום שגם Nvidia אינה מוכרת עוד רק GPU. מרכזי הנתונים הגדולים קונים מערכות שלמות, והיכולת לספק חומרה, רשתות ותוכנה יחד משפיעה על התחרות.

העסקה עם OpenAI

באוקטובר 2025 חתמו AMD ו-OpenAI על הסכם רב-שנתי לפריסה של עד 6 ג'יגה-ואט של GPU של AMD.

הפריסה הראשונה, בהיקף של ג'יגה-ואט אחד, אמורה להתחיל במחצית השנייה של 2026 ולהתבסס על משפחת Instinct MI450. ביולי 2026 אמרה AMD כי OpenAI מצפה להתחיל להפעיל מערכות Helios ברבעון הרביעי ולהאיץ את הפריסה במהלך 2027.

כחלק מהעסקה קיבלה OpenAI גם כתב אופציה לרכוש עד 160 מיליון מניות AMD במחיר מימוש סמלי, כשההבשלה תלויה באבני דרך של רכישות GPU וביעדי מחיר וביצועי מניית AMD.

Meta: עוד הסכם של עד 6 ג'יגה-ואט

בפברואר 2026 הודיעו AMD ו-Meta על הסכם רב-שנתי לפריסה של עד 6 ג'יגה-ואט של GPU.

המשלוחים לפריסה הראשונה אמורים להתחיל במחצית השנייה של 2026 ולהשתמש במאיץ מותאם שמבוסס על ארכיטקטורת MI450, לצד מעבדי EPYC מהדור השישי ו-ROCm.

AMD מסרה ביולי כי Meta כבר בודקת מערכות Helios ומערכות EPYC חדשות לקראת פריסה רחבה יותר.

Anthropic: עד 2 ג'יגה-ואט והשקעה מצד AMD

ביולי 2026 חתמו AMD ו-Anthropic על שותפות לפריסה של עד 2 ג'יגה-ואט של Instinct MI450 בתוך מערכות Helios. הג'יגה-ואט הראשון צפוי להתחיל במחצית הראשונה של 2027.

החברות גם משתפות פעולה בפיתוח תוכנה: Anthropic ו-AMD מתכננות להשתמש ב-Claude כדי לייעל עומסי עבודה ולהאיץ את פיתוח ROCm. AMD התחייבה בנוסף להשקעה אסטרטגית של עד 5 מיליארד דולר ב-Anthropic.

Microsoft: Helios נכנסת ל-Azure

מיקרוסופט ו-AMD הרחיבו ביולי 2026 את השותפות ביניהן. Microsoft הודיעה שתפרוס את Helios בהיקף גדול ב-Azure לצורכי inference של מודלים מתקדמים ושירותי AI.

ההסכם כולל גם מעבדי EPYC מהדור השישי ורכיבי Pensando. בניגוד להסכמים עם OpenAI, Meta ו-Anthropic, החברות לא פרסמו יעד ג'יגה-ואט כולל לפריסה.

ROCm: החלק שאי אפשר להתעלם ממנו בתחרות מול Nvidia

אחד היתרונות הגדולים של Nvidia הוא CUDA – סביבת תוכנה שנבנתה במשך שנים וסביבה קהילה גדולה של מפתחים וספריות.

AMD מנסה לצמצם את הפער באמצעות ROCm. ביולי 2026 השיקה החברה את ROCm.ai, סביבת פיתוח שנועדה להקל על בנייה, פריסה ואופטימיזציה של יישומי AI על החומרה שלה.

עבור לקוח גדול, החלפת GPU אינה החלטה שמבוססת רק על ביצועים או מחיר. תוכנה, ספריות, כלי ניטור והיכולת להעביר קוד קיים משפיעים מאוד על עלות המעבר.

EPYC חשוב גם בלי קשר ל-GPU

AMD כבר בנתה עסק גדול של מעבדי שרתים. EPYC מתחרה בעיקר ב-Xeon של אינטל ומשמש ספקיות ענן, ארגונים ומערכות HPC.

ביולי 2026 השיקה AMD את הדור השישי של EPYC. השילוב עם Instinct נותן לחברה אפשרות להציע ללקוח גם CPU וגם GPU באותה תשתית.

המשך צמיחת EPYC יכול לתמוך בתוצאות גם אם קצב החדירה של Instinct יהיה תנודתי יותר.

Ryzen עדיין עסק גדול

AMD ממשיכה להיות אחת השחקניות המרכזיות בשוק מעבדי x86 למחשבים אישיים. Ryzen משמש מחשבים נייחים וניידים, ובשנים האחרונות החברה הרחיבה את משפחת Ryzen AI עם NPU שמיועד למשימות AI מקומיות.

ב-2025 הגיעה פעילות Client להכנסות של 10.64 מיליארד דולר. ברבעון השני של 2026 היא הכניסה 3.1 מיליארד דולר.

תחום ה-PC אינו מקבל כיום את אותה תשומת לב כמו AI, אבל הוא עדיין מקור הכנסה משמעותי מאוד.

ומה נשאר מגיימינג?

AMD מוכרת כרטיסים גרפיים תחת Radeon ומפתחת שבבי semi-custom לקונסולות משחק.

הפעילות הזאת מחזורית. הכנסות משבבי קונסולות נוטות לעלות ולרדת בהתאם לגיל של דור הקונסולות ולהיקף המשלוחים. ברבעון השני של 2026 ירדו הכנסות Gaming ל-779 מיליון דולר.

Gaming כבר אינו מנוע הצמיחה המרכזי, אבל הוא עדיין חלק מהיקף הפעילות של AMD ומהקשר שלה לשוק הגרפיקה.

Xilinx ו-Embedded

רכישת Xilinx, שהושלמה ב-2022, הרחיבה את AMD לתחומים שבהם מחזורי המוצר ארוכים יותר מה-PC והגיימינג.

המוצרים משמשים בין היתר בתעשייה, רכב, תעופה וביטחון, תקשורת, ציוד רפואי, וידאו ורובוטיקה.

Embedded יכול לצמוח בקצב שונה לחלוטין מ-AI, ולכן הוא גם מוסיף גיוון לעסק.

AMD מול Nvidia

ההשוואה בין החברות מתבקשת, אבל הן עדיין שונות מאוד.

Nvidia מחזיקה כיום בעמדה חזקה יותר בשוק מאיצי ה-AI ובאקוסיסטם התוכנה. היא גם בנתה מוקדם יותר מערכות Rack, רשתות וכלי תוכנה סביב GPU.

AMD מגיעה עם תיק רחב יותר של CPU, GPU, FPGA ורשתות. מבחינת לקוחות גדולים, עצם קיומה של חלופה ל-Nvidia מאפשר גיוון ספקים ופחות תלות בספק אחד.

המבחן של AMD הוא לא רק אם MI400 תחרותי בביצועים. הוא האם Helios ו-ROCm מצליחים להפוך לפריסה נוחה ומשתלמת בקנה מידה גדול.

לקריאה נוספת: מניית Nvidia: מה החברה עושה, איך היא מרוויחה ומה משפיע על NVDA · מניית Broadcom: מה החברה עושה, איך היא מרוויחה ומה משפיע על AVGO.

AMD מול Intel

התחרות מול אינטל נשארת חשובה ב-CPU.

ב-PC מתחרים Ryzen ו-Core, ובשרתים EPYC מתחרה ב-Xeon. AMD פועלת במודל Fabless: היא מתכננת את השבבים ומסתמכת על יצרניות חיצוניות לייצור.

המודל הזה חוסך את הצורך להפעיל מפעלי ייצור מתקדמים כמו אלה של Intel, אך יוצר תלות בספקי ייצור ובשרשרת האספקה.

מה משפיע על מניית AMD?

Data Center: זהו המדד החשוב ביותר כרגע. קצב הצמיחה ב-EPYC וב-Instinct משפיע ישירות על הציפיות מהחברה.

Helios ו-Instinct: המשקיעים יעקבו אחרי המעבר מהכרזות והסכמים לפריסות בפועל אצל OpenAI, Meta, Microsoft ולקוחות נוספים.

ROCm: שיפור באקוסיסטם התוכנה יכול להקל על לקוחות לעבוד עם AMD לצד Nvidia או לעבור חלק מהעומסים אליה.

הוצאות ענקיות הענן: כאשר Microsoft, Meta, Alphabet, Amazon ומעבדות AI מגדילות השקעות בתשתית, השוק הזמין ל-AMD גדל.

EPYC: המשך עלייה במכירות מעבדי השרתים יכול לתמוך בצמיחה גם מחוץ למאיצי AI.

שיעור הרווח הגולמי: צמיחה אינה מספיקה בפני עצמה. השוק בוחן גם אם תמהיל המוצרים החדש משפר את הרווחיות.

סין ומגבלות יצוא: מגבלות אמריקניות על מאיצים מתקדמים כבר גרמו ל-AMD עלויות ומחיקות הקשורות ל-MI308.

ריבית ותמחור: כאשר מחיר המניה משקף ציפיות לצמיחה מהירה, שינוי בריבית או בתשואות האג"ח יכול להשפיע גם בלי שינוי בפעילות החברה.

למה מחיר המניה עלה כל כך?

במהלך 2026 עלה השווי של AMD בחדות במקביל להכפלה של הכנסות Data Center, להשקת MI400 ו־Helios ולהסכמי תשתית גדולים עם חברות AI. במדריך Evergreen עדיף להתמקד במנועים האלה ולא במחיר סגירה יומי שמתיישן במהירות.

מחיר מניה גבוה יותר אינו אומר לבדו שהמניה זולה או יקרה. הוא אומר שהציפיות לעתיד השתנו משמעותית. ככל שהציפיות גבוהות יותר, כך גם תוצאות חזקות יכולות לאכזב אם הן נמוכות ממה שהשוק כבר הניח.

מה הסיכונים המרכזיים?

תחרות מול Nvidia: Nvidia מחזיקה ביתרון משמעותי בשוק AI ובתוכנה. AMD צריכה להוכיח שהיא יכולה לקחת נתח ולא רק להשתתף בשוק שצומח.

ביצוע של עסקאות ענק: הסכמים בהיקף ג'יגה-ואטים הם התחייבויות רב-שנתיות. קצב הפריסה בפועל, לוחות הזמנים והיכולת לספק מוצרים בהיקפים גדולים יהיו חשובים.

תלות בייצור חיצוני: AMD אינה מפעילה מפעלי ייצור מתקדמים משלה ותלויה ב־TSMC ובספקים נוספים לייצור, אריזה ורכיבים.

לקוחות גדולים: ככל שחלק גדול יותר מהצמיחה מגיע ממספר קטן של חברות AI וענן, החלטות השקעה שלהן מקבלות משקל גדול יותר.

סין: שינויים במדיניות היצוא האמריקנית יכולים לפגוע בהכנסות וליצור עלויות מלאי.

מחזוריות: PC, גיימינג ו-Embedded עדיין נתונים למחזורי מלאי וביקוש.

ציפיות ותמחור: AMD חצתה בספטמבר 2026 שווי שוק של טריליון דולר לראשונה, לאחר עלייה חדה במניה. המשמעות אינה שהחברה יקרה או זולה בהכרח, אלא שהשוק כבר מתמחר הצלחה משמעותית ב־AI. ככל שהציפיות גבוהות יותר, כך עיכוב בפריסות Instinct, שחיקה במרווחים או האטה ב־Data Center יכולים לגרור תגובה חדה יותר במניה.

רכישות ודילול: עסקת World Labs היא עסקת מניות של כ־8.2 מיליארד דולר. לצד הפוטנציאל האסטרטגי, משקיעים צריכים לעקוב גם אחרי מספר המניות שיונפקו בפועל, עלויות שילוב והיכולת של AMD להפיק ערך מהנכסים שרכשה.

האם AMD מחלקת דיבידנד?

לא. AMD מציינת באתר קשרי המשקיעים שלה שהיא אינה מחלקת כיום דיבידנד במזומן, ובדוח השנתי כתבה שהיא אינה מצפה לשלם דיבידנד בעתיד הקרוב.

האם AMD מייצרת בעצמה את השבבים?

AMD היא חברת Fabless. היא מתכננת את המוצרים אך נעזרת ביצרניות חיצוניות לייצור. עבור חלק גדול מהמוצרים המתקדמים היא מסתמכת על TSMC.

למודל הזה יש יתרון בכך שאין צורך לממן רשת מפעלי ייצור עצמאית, אבל הוא גם הופך זמינות קיבולת, אריזה מתקדמת ושרשרת אספקה לחלק מהסיכון העסקי.

מה הקשר ל-Palantir?

AMD ו-Palantir פועלות בשכבות שונות של עולם ה-AI.

AMD מוכרת חלק מתשתית החישוב שעליה מודלים רצים. Palantir מוכרת תוכנה שמחברת מודלים, נתונים ותהליכים בתוך ארגונים.

ההבדל הזה עוזר להבין מדוע שתי החברות יכולות ליהנות מאותו גל השקעות בלי להיות מתחרות ישירות.

לקריאה נוספת: מניית Palantir: מה החברה עושה, איך היא מרוויחה ומה משפיע על PLTR.

מתי AMD מדווחת ומה התחזית הבאה?

AMD פרסמה את דוח הרבעון השלישי ב־3 בנובמבר 2026, אחרי נעילת המסחר. התוצאות בפועל עקפו את תחזיתה הקודמת, שהייתה כ־13 מיליארד דולר הכנסות, והסתכמו ב־13.377 מיליארד דולר. התחזית החדשה לרבעון הרביעי היא כ־17 מיליארד דולר, פלוס או מינוס 3%, עם מרווח גולמי מתואם של כ־55%. אין כאן מועד דוח Q4 מאומת, ולכן אין לנקוב בתאריך משוער כעובדה. מקור: AMD.

אילו מספרים כדאי לבדוק בכל דוח?

  1. הכנסות כוללות.
  2. הכנסות Data Center.
  3. קצב הצמיחה ב-EPYC וב-Instinct.
  4. שיעור הרווח הגולמי.
  5. הכנסות Client.
  6. הכנסות Gaming.
  7. התחזית לרבעון הבא.
  8. עדכונים על Helios ו-MI400.
  9. פריסות אצל OpenAI, Meta, Anthropic ומיקרוסופט.
  10. עדכונים על סין ומגבלות יצוא.

מה אומרים האנליסטים על AMD?

נכון לצילום המצב באוקטובר 2026, בנתוני S&P Global המדווחים באתר Stock Analysis, ל־AMD קונצנזוס Strong Buy: 39 המלצות קנייה חזקה, חמש קנייה ו־11 החזק מתוך 55 אנליסטים מסוקרים. יעד המחיר הממוצע עמד על כ־636 דולר – אבל הטווח בין היעדים רחב, וגם לאחר העלאות היעדים יש לבחון את התחזית ביחס למחיר המניה ואת הסיכון שבהנחות צמיחה אגרסיביות. מקור ודירוגי האנליסטים.

האם כדאי לקנות מניית AMD?

אין תשובה אחת שמתאימה לכל משקיע. מי שבוחן את AMD צריך לשאול בעיקר אם הוא מאמין שהחברה יכולה להמשיך לקחת נתח שוק בשרתים וב־AI, ובמקביל לשפר רווחיות כשההשקעות ב־Instinct, Helios ו־ROCm מתרחבות.

  • התזה החיובית: צמיחה ב־EPYC, חדירה של Instinct למרכזי נתונים, עסקאות AI גדולות והתרחבות מעבר למחשבים אישיים.
  • מה עלול לאכזב: פער מול Nvidia בתוכנה ובאקוסיסטם, האטה בהשקעות AI, לחץ על שולי הרווח או תחרות מחודשת מצד Intel.
  • מה לבדוק לפני החלטה: קצב צמיחת Data Center, שיעור הרווח הגולמי, תחזית ההנהלה, תזרים והמכפיל שבו המניה נסחרת ביחס לקצב הצמיחה.

המדריך נועד להסביר את החברה ואת גורמי הסיכון ואינו המלצה לקנות או למכור את המניה.

שאלות נפוצות על AMD

מה הסימול של AMD?

AMD.

איפה המניה נסחרת?

בנאסד"ק.

מי מנכ"לית AMD?

ד"ר ליסה סו, שמשמשת גם יו"ר החברה.

מה AMD עושה?

החברה מפתחת מעבדים, מאיצי AI, כרטיסים גרפיים, FPGA, רכיבי רשת ומערכות מחשוב למרכזי נתונים, מחשבים אישיים, גיימינג ותעשייה.

מה מקור ההכנסות הגדול ביותר?

נכון לרבעון השלישי של 2026 – Data Center, עם הכנסות של כ־8.5 מיליארד דולר מתוך 13.377 מיליארד.

האם AMD מתחרה ב-Nvidia?

כן, בעיקר במאיצי AI וב-GPU. היא מתחרה גם באינטל בשוק המעבדים.

מה זה AMD Instinct?

משפחת המאיצים של AMD ל-AI ולמחשוב עתיר ביצועים.

מה זה AMD Helios?

מערכת Rack שמחברת GPU, CPU, רשתות ותוכנה לתשתית AI בקנה מידה גדול.

מה זה ROCm?

סביבת התוכנה של AMD למחשוב על GPU וליישומי AI.

האם AMD מחלקת דיבידנד?

לא כיום.

אחרי מה לעקוב

לאחר דוח Q3 ב־3 בנובמבר: נקודת המעקב הבאה היא ביצועי הרבעון הרביעי ביחס לתחזית של כ־17 מיליארד דולר הכנסות ומרווח גולמי מתואם של כ־55%. יש לבחון אם Data Center ממשיך לצמוח מהר יותר משאר החברה, את התרומה של Instinct ו־Helios, את ההשפעה החשבונאית של עסקאות AI ואת מימוש פריסות OpenAI, Meta ומיקרוסופט — מבלי לספור הסכמים שטרם מומשו כהכנסה.

גם ROCm נשאר נקודת מעקב מרכזית. היכולת של AMD לצמצם את עלות המעבר עבור מפתחים ולקוחות יכולה להיות חשובה לא פחות מהביצועים של השבב עצמו. בנוסף צריך לעקוב אחרי שלושה נושאים חדשים: האם רכישת World Labs נסגרת עד סוף השנה ובאיזה דילול; האם Helion אכן מגיע לשוק בנובמבר; והאם תמיכה מהירה במודלים כמו Muse Spark מתורגמת לאימוץ מסחרי רחב יותר.

הזווית הישראלית

AMD רלוונטית לשוק הישראלי בעיקר דרך תשתיות ענן, מרכזי נתונים ו-AI. ככל שהחברה מרחיבה את Instinct ו-Helios, חברות ישראליות שרוכשות כוח מחשוב מקבלות חלופה נוספת לצד Nvidia וספקים אחרים.

לתחרות הזאת יש משמעות גם במחיר וגם בזמינות. שוק שבו קיימים יותר ספקים של מאיצי AI ומערכות Rack יכול לצמצם תלות בספק יחיד ולהרחיב את האפשרויות של חברות שבונות תשתיות מחשוב גדולות.


מקורות

הבהרה: המידע בכתבה נועד לצורכי מידע והסבר בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות או המלצה לקנייה או מכירה של נייר ערך.

קבלו את בָּעוֹלָם למייל!

לא נשלח ספאם. אפשר להסיר את ההרשמה בכל עת. מדיניות הפרטיות

מה שווה לעקוב אחריו?

  • צמיחת Data Center; המעבר מ־MI350 ל־MI400/MI450; Helios; ROCm; מגבלות יצוא לסין; שיעור הרווח הגולמי.

מקורות

  • AMD Investor Relations; AMD Q2 2026 results; AMD Form 10-Q; U.S. SEC.